Як в Білій Церкві будують новий завод

UDP

ABCnews подивився, як будують корпус заводу Plank Electrotechnic

Під Києвом, у Білій Церкві, з’явиться кластер “пластикових” заводів, що презентує всі три наявні технології виробництва виробів із полімерів і композитів. Перший, Plank Electrotechnic, розпочне роботу вже восени.

Завод будують на ділянці площею 11,7 га, який належить Індустріальному Парку “Біла Церква”. Окрім автомобільних доріг, на ділянку заведено залізничну гілку, поруч розташована станція “Роток”. Найближчим часом тут завершать підведення всіх необхідних інженерних мереж: систем водопостачання, каналізації, “ливньовки”, лінії електропостачання (10 кВт). Газ у виробництві не планують використовувати, а питання теплопостачання буде вирішено за рахунок рекуперації технологічного тепла.

У “пластиковому” кластері Plank заплановано чотири об’єкти: три заводи і логістичний комплекс. Як розповів директор Plank Олександр Крижановський, до логістичного комплексу надходитиме сировина для виробництва – первинна гранула пластичних мас. Вимоги для такої будівлі досить жорсткі: необхідно забезпечити постійний температурний режим (16-18 градусів) і вологість (до 60%).

Існують три основних види переробки пластмас – інжекція (методом формування в прес-формах під тиском), екструзія (процедура формування виробу шляхом продавлювання крізь формувальний канал) і пултрузії (протяжка через систему фільєр). У пластиковому кластері мають з’явитися всі три виробництва, у майбутньому забезпечивши Україну сучасними виробами.

“В Європі використовують 90-100 кг пластмасових виробів на рік на одну людину, в Україні – лише 12 кг. Потреба величезна, особливо під час реконструкції та нового будівництва об’єктів комунальної та приватної власності” зазначає Крижановський

Перший завод Plank Electrotechnic, будівлю якого активно споруджують, впроваджуватиме технології інжекції. На майданчику працюють близько 50 осіб. Щойно роботи перейдуть на стадію внутрішніх, кількість співробітників збільшать до 100.

Сама будівля-конструктор виробництва компанії Astron (Люксембург). Готові конструкції можна зібрати на місцевості за кілька місяців. Загалом, частка будматеріалів іноземного виробництва становить близько 70%, вітчизняного – 30% (фундамент, арматура). Площа майбутнього заводу – 3705 кв. м, висота 7,5 м.

Наразі будівлю вже майже зібрано, триває заливка підлоги, монтаж даху і стін. Для підлоги замість металевої арматури використовують полімерну (українського виробника “Армаком”). Конструкція даху фальцева: її верхній металевий шар по суті “закочують”, як консервну банку. На даху планують встановити сонячні панелі. Мінімальна розрахункова потужність таких конструкцій – 200 кВт, а за хорошого сонця вони даватимуть до 500 кВт. З огляду на те, що сам завод споживатиме, за максимального завантаження обладнання, 630 кВт, сонячний дах здатний значно знизити витрати на придбання електрики.

Як розповів Олександр Крижановський, частину обладнання вже змонтовано на тимчасовому майданчику, після прийняття будівлі в експлуатацію, його перенесуть. Вже підписано договори і в найближчі місяці очікується поставка обладнання виробництва 2018 роки від німецької компанії KraussMaffei і китайської Sino Holdings Group – Dakumar. У цьому корпусі виготовлятимуть електрофурнітуру – розетки, вимикачі тощо. Особливість технології така, що переналаштувати обладнання і змінити прес-форми можна протягом 30 хвилин. Мінімальна економічно доцільна партія – від 500 екземплярів.

Прийняти будівлю в експлуатацію планують восени. Працювати на новому заводі будуть до 50 співробітників, з них близько 20 – у конструкторському відділі.

Джерело 

Інші Новини

PLANK встановлено у бізнес-кампусі першого в Україні інноваційного парку - UNIT.City.

Cеред компаній FEGIME Ukraine відтепер - національний виробник електроустановчої та електромонтажної продукції PLANK Electrotechniс.

PLANK Electrotechnic отримав сертифікат відповідності та право маркування СЕ marking (Conformité Européenne) на електроустановчу продукцію власного виробництва у лабораторії SEP – BBJ.

Палітра можливостей - це сервіс, який допомагає нашим замовникам підібрати та отримати будь-який виріб з нашого асортименту відповідно до його потреб та побажань.

Нова лінія електричної фурнітури у кольорі «Базальт», яка виконана на основі унікального антимікробного композиту...

Пропонуємо абсолютно новий стандарт рішень та кольорів електричних виробів - «PRAETORIAN».

ПЛАНК Електротехнік підтвердив свій рівень управління безпекою на виробництві згідно стандарту ISО45001: 2018.

PLANK Electrotechnic запустив виробництво розподільчого боксу серії Vintage у кольорі «Карболіт». Ця серія виробів ідеально підходить як для зовнішнього монтажу розподільчих систем, так і для прокладки електричної проводки всередині будівлі, особливо для приміщень у дизайні Loft.